List of products by brand En Gry & Sif

Én Gry & Sif - firmę założyły dwie siostry z Danii, Sif i Gry, które wypalone pracą w korporacji postanowiły zmienić coś w swoim życiu. Wyruszyły na trzy miesiące do Indii i Nepalu w poszukiwaniu inspiracji.

Znalazły małą wioskę w pobliżu Katmandu, gdzie lokalne kobiety tworzą niezwykły kolorowy filc. Dzisiaj z tego filcu powstają wspaniałe zabawki i akcesoria marki Én Gr & Sif.

Z początku, w Kopenhadze, siostry chciały założyłć firmę która sprzedawałaby zachwycające, jedyne w swoim rodzaju przedmioty łączące skandynawski design z filcowaną wełną z Nepalu.

W rezultacie powstała seria produktów od cudnych zabawek po haftowane poduszki na podłogę. Słowo "Én" w Én Gry & Sif oznacza po duńsku unikatowy; nie bez powodu: każdy przedmiot jest ręcznie robiony i inny od pozostałych.

Budując firmę, siostry nigdy nie zapomniały o kobietach z Nepalu, które tworzą filc w wiosce na przedmieściach Katmandu. Mając je na uwadze, tak skonstruowały biznes aby firmowe decyzje wypływały z wartości, które dla nich były najważeniejsze. Zapewniły tym kobietom dobre warunki pracy, w szczególności mniej stresujące otoczenie pełne zieleni i z dostępem do wody pitnej oraz przyjaznych środowisku toalet.

Siostry odwiedzają swoje pracownice od dwóch do czterech razy w roku aby sprawdzić jak funkcjonuje manufaktura i czy warunki pracy są zgodne z wyznaczonymi przez nie standardami.

W roku 2009 Én Gry & Sif uzyskała certyfikat Fair Trade przyznawany przez Światową Organizację Sprawiedliwego Handlu (The World Fair Trade Organization).